Végletekig kiélezett mérkőzés után a Barcelona ült fel Európa trónjára

Oldalunk Fő támogatói:
Marketing: WeAreDigital
Kövesse az Indexet Facebookon is!
A német szurkolók nagy bánatára nem jött össze a házi csata, ugyanis a szombati elődöntőben gyakorlatilag helyben hagyta a hamarosan Imre Bencét is foglalkoztató Kielt a Barcelona, 12 góllal, 30–18-ra győzte le a 2020-as BL-győztest, míg a tavalyi bajnok Magdeburg a Veszprémet búcsúztató Aalborggal szemben maradt alul két góllal (28–26).
A múlthéten Győrrel BL-győzelmet ünneplő Stine Oftedal is a helyszínen tekintette meg a bronzmérkőzést, ugyanis barátja, Rune Damke a Kiel tagjaként volt jelen.
𝗤𝘂𝗲𝗲𝗻 𝗢𝗳𝘁𝗲𝗱𝗮𝗹 is in the 𝗟𝗔𝗡𝗫𝗘𝗦𝗦 𝗮𝗿𝗲𝗻𝗮. She was the MVP of the #ehffinal4 last week.

Who will be the men’s MVP today? #ehffinal4 #CLM #ehfcl pic.twitter.com/Elva7iZ6m3
A német élvonalbeli bajnokságot megnyerő Magdeburg tudásától jócskán elmaradva játszott az első félidőben, így a honi rivális kilencgólos előnyt épített ki már az első félidőben (23–14), a második játékrészben azonban észhez kapott és elkezdte a felzárkózást. Az 58. percben Magnus Saugstrupék támadtak a kétgólos hátrányért, azonban egy könnyelmű dobást az ellenfél kapusa védte, ezzel pedig biztossá vált, hogy a Kielé a bronz (32–28).
Az első percekben 5–2-re is elhúzott a rekordbajnok, ám hamar észhez kapott a dán alakulat, 8–8-nál utólérte ellenfelét, onnantól pedig fej fej mellett haladtak a csapatok, a félidő is 15–15-ös eredménnyel ért véget. A második játékrészben is rendre a katalán csapat szerezte meg a vezető találatot, de lerázni nem tudta Mikkel Hansenékat. Először a véghajrában sikerült két-három góllal elhúznia, de az utolsó percekben sem esett össze az Aalborg, egyre zárkózott, Hansen utolsó időntúli szabaddobása azonban a kapufát találta el,
így 31–30-ra Barcelona nyerte a Bajnokok Ligáját, 2022 után ismét, története során pedig 12. alkalommal.